Jídlo je zásadní pro fungování lidského těla

Jídlo je zásadní pro fungování lidského těla

Jídlo nás tvoří, dává nám energii, ale i nám ji bere. Jídlem se uzdravujeme, ale taky ničíme. Jídlem si zvedáme výkonnost, jídlem se uspokojujeme. Jídlem ovlivňujeme regeneraci, Jídlo je zkrátka zásadní pro fungování lidksého těla. 

Ať už upřednostňujeme jakýkoliv stravovací směr, tak vždy by se mělo dbát na konzumaci všech makro i mikro živin a také na adekvátní příjem.

Pokud nám i přes vyvážené stravování něco nesedí, tak je třeba hledat a zdroj dané živiny nahradit jinou potravinou. Nikoliv danou makro živinu vyřadit. 

Někdy stačí jen nepatrné úpravy a výsledky jsou viditelné a někdy je třeba se víc snažit. S čím se ale často setkávám je fakt, že mnoho lidí chce výsledky (nabrat svaly, zlepšit výkon, zhubnout) bez snahy upravit své stravování a jen cvičit. Takhle to prostě nefunguje. 

Stále i teď slýchám, jak někdo přibral kvůli covidu, že nemohl chodit cvičit atd. Pravda je ta, že celej covid pouze ukázal, jak se většina lidí stravuje. Protože špatný jídelníček nepřecvičíš. Pokud někdo přibral, znamená to, že neupravil svůj příjem v poměru ke svému výdeji.

Pokud svaly nerostou a bušíš, jako blázen, tak máš naopak nedostatečný příjem. Nebudeš kvalitně a dostatečně jíst = neporosteš.

Běháš jako Forest, ale neposouváš se a často se zraníš? Máš nedostatek živin. 

Plnohodnotné jídlo a vyvážená strava. To je základ úspěchu. Nehledejte pořád nějaké zkratky a zaměřte se na to nejzákladnější.

Foto - Můj oběd. Candát s rýží a rajčatová směs s tofu. 

Pracuj s námi se @statusfit_cz
na lepším přístupu ke svému tělu.
Trénuj kvalitně a stravuj se vyváženě.

David Bokůvka