Status Fit pilíře stravování

Status Fit pilíře stravování

V současné době máme na výběr z nepřeberného množství diet a stravovacích směrů. Jakou cestou se vydat? Kterou dietu zvolit?

Zkusím tento měsíc jednu dietu, další měsíc jinou, která také nefunguje a tak jdu na třetí, při které se mi podaří zhubnout 10 kg za měsíc. Paráda! Přichází uspokojení, ale po krátkém čase návrat k rutiním stravovacím navykům, protože vydržet na dietě se zkrátka nedá dlouhodobě. Je to neudržitelné a dosáhneš tak především jojo efektu a kila jdou opět nahoru. 


Drž se těchto 6-ti pilířů a dosáhneš udržitelného výsledku!

1. Zapojit rozum!
2. Přiměřenost = adekvátní příjem a výdej!
3. Kvalita stravy!
4. Pravidelnost!
5. Pestrost!
6. Nevěřit moderním dietám a extrémním směrům ve výživě!

1. V první řadě je nutné zapojit rozum a nenechat se strhnout upoutávkou v časopise pro ženy, nebo známým influencerem, který se veze na aktuálním trendu. Peníze, které vyhodíte za různé diety a přípravky, raději investuje do konzultace s výživovým poradcem či terapeutem s praxí, který vám pomůže sestavit vhodný stravovací plán podle vašich parametrů a hodnot. 

2. Přiměřenost? Ano, častým zlozvykem je nedostatečný příjem kalorií a nebo v opačném případě extrémní příjem, který je neadekvátní k tvému dennímu výdeji. Přiměřeností se tak myslí vybalancovaný poměr mezi příjmem kalorií a výdejem. Jak tento poměr stanovit? Kontaktuj nás a nebo jiného poradce ve tvém okolí.

3. Kvalita stravy je klíčová. Není nutné vybírat si nejdražší suroviny, ale je třeba vybírat čerstvé produkty. Nahradit polotovary a zprocesovaná jídla správnými produkty. Dražší cottage neznamená lepší cottage! S výběrem surovin vám rádi pomůžeme. Zajdeme s vámi i do obchodu.

4. Pravidelnost je samozřejmostí. Nastav si režim stejně jako se spánkem a snaž se jíst každý den ve stejný čas. Maximálně s hodinovým rozdílem. K tomu ti pomůže i náš jídelníček na míru, nebo vzorový jídelníček.

5. Pestrost ti dodá komplexní makro i mikro živiny, minerály, vitamíny a další prospěšné látky. Při omezeném jídleníčku na kuřeti, rýži a brokolici přicházíté o mnoho podstatných živin. Proto si v našich jídelníčcích zakládáme na pestrosti a zároveň praktickém využití surovin.

6. Moderní diety a extrémní směry fungují pro malé procento lidí, kteří mají například nějaké zdravotní omezení. Pro běžného zdravého smrtelníka jsou tyto návyky nevhodné a mnohdy zhorší zdravotní stav jedince. Proč si tedy ničit zdraví dietou, když chcete zhubnout abyste byli zdraví? I potravinářský průmysl je byznys a tak pozor na marketingové taháky a raději se obrať na odborníky. 

Neboj se nám napsat, zavolat a zeptat se? Se všemi zmíněnými body ti rádi poradíme!
S námi tě bude jídlo bavit!

Text: Iva Bokůvka